20. 7. 2021

Boom elektromobility v České republice nekončí, odběry u stojanů ČEZ v 1. pololetí rostly o 45 %

* Tempo výstavby nezpomaluje pandemii navzdory, cílem je letos opět 80 nových stojanů * Za 1. pololetí odebrala e-auta u stojanů ČEZ o 64 % více energie než za celý rok 2018 * V síti ČEZ může v jeden moment dobíjet více než 600 e-aut

23. 6. 2021

ČEZ zprovoznil 300. veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

Cestování elektrickým autem napříč Českou republikou je stále snazší, i díky rostoucí nabídce veřejných dobíjecích stojanů provozovaných energetickou společností ČEZ. Největší tuzemská síť je srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic. Jubilejní 300. zprovozněný stojan vyrostl na parkovišti řetězce Kaufland v Nymburce.

23. 6. 2021

V jaderné elektrárně Dukovany vzniklo největší parkoviště s fotovoltaickou elektrárnou u nás

Energetici dokončili výstavbu největší tuzemské fotovoltaiky zastřešující parkoviště, tzv. carport. Použity byly oboustranné panely, jejichž spodní strana využívá odrazu světelných paprsků od zaparkovaných aut. Nový bezemisní zdroj díky svému výkonu 831 kWp vyrobí cca 850 MWh elektřiny ročně, což pokryje celoroční spotřebu téměř tří stovek domácností.

29. 5. 2021

Na spanilou jízdu z Ostravy do Štramberku se vypravilo 40 elektromobilů

Příznivci elektromobility se v sobotu vydali na spanilou jízdou po Moravskoslezském kraji, aby si navzájem vyměnili zkušenosti a představili výhody elektromobilů veřejnosti. Tradiční eJantarová cesta letos vedla z Ostravy do Štramberku a zpět do ostravského Centra bezpečné jízdy LIBROS, kde si řidiči vyzkoušeli svou šikovnost ve škole smyku na tryskách.

20. 5. 2021

ČEZ představuje Čistou Energii Zítřka: Do roku 2030 přebuduje výrobní portfolio na nízkoemisní

ČEZ zrychluje přechod k budoucí bezemisní energetice. Naplňuje tak svou strategii, jejímiž hlavními prioritami jsou přeměna výrobního portfolia na nízkoemisní již do roku 2030, uhlíková neutralita do roku 2050 a nabídka nejlepších energetických řešení a nejlepší zákaznické zkušenosti na trhu. Vize 2030 nazvaná Čistá Energie Zítřka potvrzuje plán Skupiny ČEZ být lídrem v udržitelném rozvoji nejen u nás, ale v celé střední Evropě.