1. 12. 2021

8.12.: Veřejné rychlodobíjecí stanice Vestec mimo provoz

Trojice veřejných rychlodobíjecích stanic ve Vestci bude ve středu 8.12. z technických důvodů mimo provoz.

1. 12. 2021

Směr Brno ultrarychle: ČEZ pokračuje ve výstavbě páteřní sítě dobíjecích stanic

• Celá síť ČEZ srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic má už 340 stanic.

• Ultrarychlé stanice zkrátí dobu dobíjení o desítky minut.

• ČEZ už provozuje více než 10 dobíjecích hubů s minimálně třemi rychlodobíjecími stojany.

Rychle a bez čekání doplnit baterie elektromobilu a vyrazit po D1 na Brno! Od dneška to není žádný problém díky desítce nových dobíjecích stojanů ČEZ u čerpací stanice v Průhonicích. Provozovatel největší veřejné dobíjecí sítě v ČR pokračuje v cílené výstavbě míst, kde můžou řidiči využívat minimálně trojici stojanů. Současně ČEZ začíná v těchto hubech stavět stanice o vyšších výkonech, které zvládnou dobít elektromobil výrazně dříve než klasické rychlodobíjecí stanice. Díky certifikaci původu elektřiny garantuje ČEZ řidičům e-aut odběr skutečně bezemisní energie.

29. 11. 2021

ČEZ zrychluje výstavbu veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily o 20 procent, startuje výstavbu ultrarychlých stojanů a změní ceník

• Na konci roku chce ČEZ nabízet 300 veřejných rychlodobíjecích stojanů a 70 normálních

• Síť srovnatelná s většími řetězci klasických pump obslouží v jeden moment téměř 750 e-aut

• Ochutnávku ultrarychlého dobíjení od ČEZ nabízí dálnice D1

Loni 83 nových stanic, letos zacíleno na stovku. Rozvoj elektromobility v České republice zrychluje a ČEZ při výstavbě veřejné dobíjecí sítě drží jeho tempo i kvalitu. Kromě zahušťování sítě a instalace větších hubů v jednom místě začíná ještě letos s cílenou výstavbou ultrarychlých stojanů o vyšších výkonech, které zkrátí dobíjecí časy v průměru na necelou polovinu. Od rychlosti dobíjení se odvíjí také nový ceník pro zákazníky.

25. 11. 2021

V Outlet Arena Moravia vyrostlo největší stanoviště nabíječek elektromobilů na Moravě

Největší stanoviště nabíječek elektromobilů na Moravě vyrostlo v areálu Outlet Arena Moravia v Ostravě. ČEZ tam nainstaloval 6 stojanů, z toho 2 rychlodobíjecí (50 kW), které nabijí většinu kapacity baterií do půl hodiny, a 4 stojany s normálním dobíjením (22 kW).

16. 11. 2021

Informace o snížení ceny za dobíjení o výši DPH

Na základě Rozhodnutí o prominutí daně z přidané hodnoty z důvodu mimořádné události snižujeme od 1.11.2021 do 31.12.2021 veškeré ceny za dobíjení o výši DPH.