15. 9. 2021

Elektrobusy v BB Centru najely už přes 200 000 km a svezly přes 2 miliony pasažérů.

Dva elektrobusy zajišťující kyvadlovou dopravu mezi stanicí metra Budějovická a BB Centrem (Brumlovkou) mají naježděno už více než 200 000 km. V provozu jsou od února 2016 a za pět a půl roku jejich služeb využilo více než dva miliony cestujících. Jde o první elektrobusy, které byly v rámci pražské hromadné dopravy nasazeny do ostrého provozu a od začátku jsou pasažéry přijímány velmi kladně. Ti oceňují zejména jejich tichou a plynulou jízdu i možnost zdarma se připojit na wi-fi.

7. 9. 2021

Porsche vydává nové číslo časopisu Svět Porsche eMobility

NÁŠ TIP: Vše ze světa elektromobility přináší Porsche.

9. 8. 2021

Největší lokalita rychlodobíjecích stanic v ČR je na půl cesty mezi Prahou a Rozvadovem. V jednu chvíli tu může dobíjet 16 e-aut

• V unikátní lokalitě je poslední ze 108 stanic financovaných z evropských fondů

• Celá síť ČEZ srovnatelná s většími řetězci klasických čerpacích stanic má přes 310 stanic

• Letos zatím ČEZ postavil více než 40 stojanů, za celý loňský rok rekordních 83

Čekání, až dobije předchozí elektromobil, je minulostí. Aspoň u čerpacích stanic Benzina ORLEN na 83. km dálnice D5 u Šlovic. Vyrostlo tu totiž největší dobíjecí místo v České republice schopné obsloužit e-auta všech značek. Ve směru na Prahu i k bavorské hranici jsou k dispozici vždy čtyři stanice. Každá umí doplnit většinu kapacity baterie za desítky minut.

4. 8. 2021

VEŘEJNÁ DOBÍJECÍ STANICE KAUFLAND KARVINÁ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ MIMO PROVOZ

Veřejná dobíjecí stanice v lokalitě Kaufland Karviná je do 15.9. z důvodu generální opravy horkovodu mimo provoz.

3. 8. 2021

ORLEN Unipetrol a ČEZ rychle rozšiřují nabídku sítě Benzina ORLEN o elektrickou energii. Třicátý rychlodobíjecí stojan je v Jihlavě

Skupina ORLEN Unipetrol pokračuje v rozšiřování nabídky sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN také o elektrickou energii z rychlodobíjecích stanic. Ty umí doplnit většinu kapacity baterií elektromobilů o bezemisní elektřinu během několika desítek minut. Benzina ORLEN nabízí čerpání ekologické energie ze zelených stojanů ČEZ v desítce krajů po celé České republice. Loni na nich řidiči odebrali energii, která by umožnila 40 cest kolem světa.