14. 4. 2022

Vloni načerpaly u bezemisních pump ČEZ v Ústeckém kraji elektromobily o 59 procent energie více než v roce 2020

Pandemii i krizi na energetických a dodavatelských trzích navzdory rostly loni odběry u veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily v České republice. Řidiči u zelených stojanů největší české sítě načerpali celkem více než 3,5 milionu kWh certifikované bezemisní elektřiny. Hustá mapa bodů od Mariánských Lázní po Třinec srovnatelná s pokrytím větších řetězců klasických čerpacích stanic se loni rozrostla o dosud rekordních 110 stojanů. Síť roste díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF), z prostředků přidělovaných Operačním programem Doprava i z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ. Vloni přitom poprvé v historii ČEZ zprovoznil během jednoho roku více než 100 stojanů, padl tak rekord z roku 2020, kdy byly zprovozněny 82 stanice.

1. 4. 2022

ULTRARYCHLÁ DOBÍJECÍ STANICE V LOKALITĚ DUHOVÁ 3, PRAHA 4 AŽ DO ODVOLÁNÍ MIMO PROVOZ

Z technických důvodů bude na nezbytně nutnou dobu mimo provoz veřejná ultrarychlá dobíjecí stanice v lokalitě Duhová 3, Praha 4.

30. 3. 2022

Lídři e-mobility v ČR založili Elektromobilní platformu

Elektromobilita se rapidně rozvíjí a je potřeba aktivně uchopit všechny příležitosti, které nabízí. Rostoucí potřeba koncepčního rozvoje této oblasti vedla hlavní průmyslové hráče k založení Elektromobilní platformy. Zakládajícími členy jsou společnosti ČEZ, ŠKODA AUTO, PRE, E.ON a za akademickou sféru ČVUT.

29. 3. 2022

Veřejná rychlodobíjecí stanice v Chrášťanech u Prahy mimo provoz

Veřejná rychlodobíjecí stanice v lokalitě TNT Chrášťany je z technických důvodů až do odvolání mimo provoz.

9. 3. 2022

ČEZ loni postavil rekordních 110 elektromobilních stanic

• Poprvé v historii ČEZ zprovoznil během jednoho roku více než 100 stojanů, dosud rekordní rok 2020 připsal 82 stanic

• ČEZ nyní provozuje 386 dobíjecích stanic, jejichž celkový výkon už překročil 25 MW

• Vedle velkých měst výrazně posiluje čerpání na dálnicích – elektromobily se díky lepší infrastruktuře staly rovnocennou alternativou i pro dlouhé cesty

• Trendem roku 2022 budou dobíjecí huby, které umožní čerpat energii najednou 6 a více e-autům

Pandemii i krizi na energetických a dodavatelských trzích navzdory rostly loni odběry u veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily v České republice. Řidiči u zelených stojanů největší české sítě načerpali celkem více než 3,5 milionu kWh certifikované bezemisní elektřiny. Hustá mapa bodů od Mariánských Lázní po Třinec srovnatelná s pokrytím větších řetězců klasických čerpacích stanic se loni rozrostla o dosud rekordních 110 stojanů. Síť roste díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF), z prostředků přidělovaných Operačním programem Doprava i z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ.